In het nieuws
Uitreiking Erfgoedprijs Zwolle-Kampen
woensdag 14 september 2011
aters in witte pijen gaven zaterdag rondleidingen door het Dominicanenklooster in Zwolle tijdens de Open Monumentendag. Het klooster ontving zaterdag de Erfgoedprijs Zwolle-Kampen uit handen van de Zwolse wethouder Piek en de Kamper wethouder Tabak.
meerGroeten uit Assendorp
dinsdag 24 mei 2011
ortret van een volkswijk.
Direct ten zuiden van de historische binnenstad van Zwolle ligt de negentiende-eeuwse volksbuurt Assendorp. Zo’n 12.000 mensen van uiteenlopende pluimage leven hier samen op drie vierkante kilometer. Programmamaker Willem Alkema maakte een ‘caleidoscopisch portret’ van dit befaamde stadsdorp. Buurtbewoners gunnen de kijker een blik achter hun voordeur en vertellen over hun dagelijks leven en beslommeringen.
De dominicanen in Assendorp
vrijdag 20 mei 2011
rtikel verschenen in de Assendorper, wijkkrant voor groot-Assendorp
meerEen kijkje binnen de kloostermuren
maandag 28 maart 2011
en artikel verschenen op Zwols Nieuws, door Niek Arts
meerFietstocht door Gods openluchtkerk
dinsdag 2 november 2010
ozef Essing fietst heen en terug naar Lourdes.
meerJongeren maken gebedshuizentocht
vrijdag 27 november 2009
ehalve Nederland vormen ook Turkije, de Antillen, Marokko en Polen de achtergrond van de groep jongeren die zich verzameld heeft in het koorgedeelte van de Zwolse Dominicanenkerk.
meerErvaringen met de rozenkrans (Kees Nypels)
vrijdag 9 oktober 2009
rvaringen met de rozenkrans
De rozenkrans, van oudsher een dominicaanse devotie, werd lang als een verouderde vorm van vroomheid gezien. Toch is het een vorm van meditatief gebed die aandacht verdient. In de oktobermaand daarom enkele ervaringen en een beetje geschiedenis. 'Eerst durfde ik het niemand te vertellen.'
Publicatie
donderdag 11 juni 2009
it het Reformatorisch Dagblad van 11 juni 2009
Aan de rand van de oude binnenstad van Zwolle staat het dominicanenklooster. Het protestantse stadsbestuur zette de kloosterorde in 1580 de stad uit.
Publicatie
dinsdag 9 juni 2009
wolse oma tussen Romeinse dominicanessen
Ze had een droom: als ze vijfenzestig werd wilde ze iets speciaals gaan doen. Min of meer toevallig vertelde ze haar droom aan Tiemen Brouwer, een Nederlandse dominicaan in Rome. Hij deed de suggestie om naar Rome te komen en daar vrijwilligerswerk te doen.












